V Opavě bez šance

Je dobojováno a všechny týmy nyní vědí své soupeře do vyřazovacích bojů, tedy až na Nymburk a Opavu, kterým vzejdou soupeři z předkola play-off, kde Sokoli narazí na Válečníky a USK na Ostravu. V posledním kole mohla SLUNETA vylepšit své historické maximum z 5. na 4. místo, ale to pouze za předpokladu, že by zvítězila v Opavě a znalci vědí, jak těžký to je úkol.

První komplikace přišly už v Ústí, když viróza nepustila na cestu Spencera Svejcara a Johana Haiblíka, takže Honza Šotnar měl k dispozici pouze 9 hráčů. Cesta proběhla bez problémů, ale to bylo tak všechno, co bylo bez zádrhelů, protože další komplikace se dostavily hned po úvodním rozskoku, domácí zahájili velmi ofenzivně a dokonale zaskočili SLUNETU. Slezané si velmi dobře srovnali mušku a ukázali svou ofenzivní sílu, se střelbou 10/8 za dva a 7/6 za tři body vyšplhalo skóre po první čtvrtině už na 39:22. Ne, to opravdu není poločasový výsledek, ten se po střelecké exhibici domácích zastavil na 62:40.

Není divu, že se opavskou halou o poločasové přestávce rozléhalo hřmění z šatny hostů, ale ani to nezabralo. Domácí pokračovali v maximálním nasazení v obraně a v ofenzivě si s chutí a velmi dobrou efektivitou zastříleli. Náskok Opavy dosáhl svého maxima 30 bodů, ale ani tak to SLUNETA nevzdala a díky bodům tria Spencer, Joseph a Autrey korigovala konečný výsledek na 105:87.

Vzhledem k tomu, že Brno prohrálo v Kolíně, ani případná výhra by na umístění nic nezměnila, což znamená, že SLUNETA v play-off narazí na Kolín. Nejprve je ale na programu předkolo play-off, do hry tedy půjdou dvojice Hradečtí Sokoli – Válečníci Děčín a USK Praha – NH Ostrava.

BK Opava - SLUNETA Ústí nad Labem 105:87 (39:22 62:40 82:58)
Body domácí: Markusson 18, Klečka, Zbránek a Slavík všichni 13, Kouřil a Švandrlík 11, Gniadek 10, Šiřina 9, Jurečka 7
Body hosté: Spencer 23, Joseph 19, Autrey 18, Karlovský 9, Johnson 8, Fait a Pecka 5,
Trojky: 31/13 – 21/11
Trestné hody: 11/10 – 8/8
Doskoky: 32 - 28
Osobní chyby: 17 - 11